Jak hubnout za pomoci infračervené terapie

Chcete znát tajemství hubnutí používáním infrasauny? Infračervené záření proniká hluboko do našeho těla - až  4 cm hluboko. Tento efekt způsobuje tepelný účinek hluboko ve svalech a vnitřních orgánech, čímž se zrychluje metabolismus.Zatímco vy relaxujete a užíváte si pohody v infrasauně, vaše tělo tvrdě pracuje na udržování stálé vnitřní teploty zvýšením periferního krevního oběhu a produkcí potu. Během jednoho třicetiminutového sezení můžete shodit až 0,5 kg hmotnosti.Hubnutí v infrasauně

Ale nejásejte předčasně. Většina tohoto úbytku hmotnosti je tvořena ztrátou tekutin a všechna pozbytá kila se vrátí v okamžiku, kdy tekutiny opět doplníme. To však neznamená, že nám infrasauna nepomáhá v hubnutí. Při pocení se totiž spalují kalorie. Během průměrného půlhodinového posezení v infrasauně vyprodukujeme až půl litru potu. To je ekvivalentem pro spálení 300 kcal a jediné, co pro to musíme udělat, je sedět a  relaxovat a vaše hmotnost pak půjde dolů sama.

Možná budete mít nutkání užít si okamžitého úbytku hmotnosti tím, že nedoplníte ztracené tekutiny Tím byste ovšem vašemu tělu pouze uškodili. Důrazně doporučujeme vypít 2-3 sklenice vody za každých 15 minut strávených v sauně. Je nutné pít dostatečně, abyste zabránili dehydrataci.Pijte vodu. Pokud budete pít vodu, nedoplníte ztracené kalorie. Toto je velmi důležité, takže nám dovolte opakovat: Pokud po saunování doplníte tekutiny pitím vody, není absolutně žádného důvodu ke znepokojení - možná kromě se starostmi s hledáním oblečení v menší velikosti.

Abyste měli lepší představu, jak efektivní je spalování kalorií v infrasauně, připravili jsme vám přehled různých činností a množství kalorií, které během 30 minut jejich vykonávání můžete spálit: 

  • maratonský běh – 593kcal
  • intenzivní hra squashe – 510kcal
  • plavání (kraul) – 300kcal
  • běhání – 300kcal
  • tenis (rychlá hra) – 265kcal
  • jízda na kole (15 km/hod) – 225kcal
  • golf  - 150kcal
  • chůze (5 km/hod) – 150kcal

Každý, kdo si zvykne na teplo infrasauny, dokáže bez většího problému spálit 600 až 800 kcal a snížit tak mnohem snadněji svou hmotnost než za použití finské sauny. Ptáte se, proč? Infračervené teplo proniká do našeho těla hlouběji než teplo obyčejné sauny. Lidský tuk začíná kapalnět při teplotě 43 °C a podkožní tuk tak může být uvolňován společně s potem. Póry se pročistí, kůže se stává zdravější a tělo se zbaví toxinů, které se hromadí v tělesném tuku. Tyto toxiny mimo jiné způsobují nevyváženost metabolismu, což má za následek špatné trávení a zvyšování hmotnosti. Bez škodlivých toxinů bude naše tělo lépe trávit, a tudíž nebude docházet k nechtěným přírůstkům na váze. To nás přivádí k dalšímu důvodu, proč jsou zrovna infrasauny uváděny jako efektivní metoda hubnutí. 

Hubnutí za pomoci infrasauny a detoxikace těla 

Udržování zdravého životního stylu a vyvážená strava je pro mnoho lidí správným začátkem hubnutí. Pokud se rozhlédnete po svém okolí, jistě naleznete lidi, kteří trpí mírnou nadváhou, avšak není pro ně nesnadným úkolem zhubnout za předpokladu, že začnou cvičit a změní své stravovací návyky. Na druhé straně se však nachází lidé, kteří se mohou snažit zhubnout sebevíc, ale nikdy se jim to nepodaří. Mohou cvičit, správně jíst, víc se jim však zhubnout nepodaří. Můžeme se shodnout, že existují dvě skupiny lidí. Ta první, a také šťastnější, se může víceméně stravovat dle své libosti a na hmotnosti to nebude znát. Příslušníci druhé skupiny pak tloustnou i při daleko nižším příjmu kalorií. Pokud patříte i vy do druhé skupiny, pak vás jistě zaujme možnost vyzkoušet si hubnutí prostřednictvím infrasauny.