Léčba ekzémů

Ačkoli některé problémy nás na životě neohrožují, mohou nám být velmi nepříjemné. Jsou jimi například ekzémy a zánětlivá kožní onemocnění. Obvykle se nachází v přehybech kůže (loketní a podkolenní jamka), ale také na krku nebo na obličeji. Ekzém bývá často zaměňován s lupénkou, protože obě onemocnění se projevují červenými, podrážděnými a svědícími oblastmi na kůži. Výskyt atopického ekzému se za posledních desetLékař radí let zdvojnásobil a dle aktuálních statistik jím trpí až 20 % populace. Polovina z dětí, které jsou tímto onemocněním postiženy, jím budou s největší pravděpodobností trpět po zbytek svého života. Projevuje se však ve všech věkových skupinách. Mnoho lidí má potíže nalézt úspěšný způsob jak s ekzémem bojovat.

Experti mají celkem jasnou představu, co ekzémy způsobuje. V pozadí stojí většinou hypersenzitivita organismu na podněty životního prostředí. Tato přecitlivělost celý proces nastartuje, například hypersenzitivita na určitou látku ve vašem oblečení.  Vlna a mnohé další drsné tkaniny mohou způsobovat reakce, stejně tak může být za ekzém odpovědná snížená vlhkost vzduchu. Dalšími faktory mohou být kožní krémy, parfémy a stres (přičemž stres může zhoršit jakékoli onemocnění).Někteří lidé trpí více v zimě, někteří více v létě. Mnoho z nich se svých problémů zbaví ještě před vstupem do dospělosti, ale pro mnohé je ekzém celoživotní postižení.

 

Jak funguje infračervená terapie ekzému

Přirozená infračervená terapie často přináší skvělé výsledky při léčení ekzému. Blahodárný účinek infrasauny začíná objevovat každý den stále více lidí. Hluboké proniknutí infračervené energie do tkání těla způsobuje zvýšenou krevní cirkulaci a tím větší množství kyslíku a výživných částic dopravovaných buňkám, čímž je podporována regenerace kůže. Póry kůže jsou navíc pocením důkladně pročištěny a tělo je zbavováno velkého množství toxinů. Pravidelné užívání infrasauny zlepšuje imunitní systém a pomáhá odstranit toxiny uvnitř našeho těla a držet tak zanícení naší kůže pod kontrolou. Infračervené záření snižuje pocit svědění spojený s ekzémy a stimuluje proces uzdravování kůže.

Lékaři po celém světě dosahují úžasných výsledků při léčbě ekzémů u svých pacientů, a to se dvěma či třemi ošetřeními infračerveným zářením týdně. Infrasauna je mimo jiné velice úspěšná při odbourávání stresu, který se rovněž řadí mezi jeden ze spouštěcích faktorů vzniku ekzémů. Infračervené záření je výhradně přirozený jev. Řekněte sbohem vedlejším účinkům tišících krémů, zvlhčujících mastí nebo krémů na bázi steroidů, které jsou k léčbě ekzémů tradičně užívány. Ty často způsobují ztenčování kůže, akné podobné vyrážky, praskání cévek nebo známky vytahané kůže.