Léčba kvasinkové infekce

Různé typy bakterií jsou přirozeně přítomny v každém lidském těle. To je naprosto normální. Jsou však i případy, kdy při jejich přemnožení dochází k problémům. Jedním z těchto případů je i např. Candidiasis (kandidóza), lépe známá jako kvasinková infekce. 

Nejčastějšími symptomy jsou:

  • 1 svědění nutící ke škrábání
  • zarudnutí kůže
  • pálení
  • podráždění kůže

Co kvasinkovou infekci způsobuje

Odborníci si nejsou jisti, jaké jsou přesné příčiny tohoto onemocnění, ale zdá se být jisté, že určitou roli zřejmě hraje dlouhodobé užívání antibiotik. V některých případech je zmiňováno i užívání hormonální antikoncepce. Všichni se však shodnou na tom, že kdykoli je náš imunitní systém oslaben, je naše tělo mnohem citlivější. A přesně v tuto chvíli vstupuje na scénu infra sauna. Infračervená terapie je nejefektivnější formou boje s kvasinkovou infekcí.

Jak dokáže infračervené záření pomoci

Infračervené teplo je zcela bezpečná forma přirozeně se vyskytující energie, která proniká až 4 cm hluboko do našeho těla a zahřívá naše tkáně .Stejně jako v případě lupénky i nyní zahříváním dochází ke vzniku umělé horečky, která má pozitivní efekt na náš imunitní systém. Horečka, ač často nepochopena, je přirozená uzdravující reakce organismu. Naše tělo během horečky zvyšuje přirozeným způsobem funkci imunitního systému a zpomaluje tak množení bakterií a virů. To pomáhá ubránit se útočícím organismům. 

Infračervené záření zrychluje krevní oběh a umožňuje mu tak přepravit mnohem větší množství výživných látek nezbytných k regeneraci a samoléčení kůže. Vedle toho rovněž způsobuje mírné pročištění kůže. Jestliže tedy dáváte přednost přirozenému způsobu léčení kvasinkové infekce před polykáním prášků a používáním krémů, infračervená terapie je určitě skvělým způsobem jak toho dosáhnout.Osobní zkušenosti jsou individuální, proto je vždy nutné svůj zdravotní stav konzultovat s vaším lékařem.