Léčba lupénky

Infračervená terapie dosahuje vynikajících výsledků i při pomoci s léčbou lupénky. Pokud jí trpíte, určitě víte, že není vůbec snadné ji léčit. U některých lidí může být stav většinu času celkem stabilní, ale jakákoli stresová situace může být spouštěcím faktorem dalšího propuknutí. V takových případech dochází k pocitu svědění či pálení, které pacienta nutí se bez přestání škrábat. Navíc v případech, kdy dochází k výskytu lupénky v oblasti vlasů, je používání standardních způsobů léčby, jako jsou krémy a masti, dost obtížné. 

Co lupénku způsobuje

Lupénka vzniká na základě dědičného sklonu k odchylkám imunitního systému a kůže. Existuje hypotéza, že tato odchylka byla v prehistorii lidstva pro jedince výhodná, Léčbaneboť mu zajišťovala rychlejší reakci a lepší odolnost vůči infekcím a epidemiím. V současnosti, v éře lepší hygieny a antibiotik, se však tato pohotovost nespecifické imunity stává nevýhodnou, neboť vede k vyššímu sklonu k zánětu. Jedná se výlučně o lidskou chorobu – lupénka se nevyskytuje u žádného zvířete, což ztěžuje výzkum choroby i nových léků. Pokud je váš imunitní systém oslaben, jste vůči této chorobě mnohem zranitelnější. Proto je infrasauna obzvláště vhodná i jako prevence lupénky. Ačkoli predispozice k propuknutí této choroby jsou nám dány geneticky, vyvarujeme-li se spouštěcích mechanismů této nemoci, nemusí se nikdy projevit.

Jak infračervené záření pomáhá

Jak již jsme zmiňovali v předešlých článcích, infračervené záření proniká skrz naši kůži hluboko do našeho těla – až 4 cm hluboko - a zahřívá tak naše tělo. Tato umělá “horečka” má pozitivní efekt na náš imunitní systém. Horečka, ač často nepochopena, je přirozená uzdravující reakce našeho organismu. Naše tělo během horečky přirozeným způsobem stimuluje bílé krvinky a zvyšuje tak funkci našeho imunitního systému, díky čemuž se zpomaluje množení bakterií a virů. To pomáhá ubránit se útočícím mikroorganismům. Některé viry, bakterie a nádorové buňky mají navíc ve srovnání se zdravými buňkami velmi nízkou toleranci vůči horku.Pokud vám tedy při pomyšlení na tradiční způsoby léčby lupénky (jako jsou injekce) běhá mráz po zádech, infračervená terapie by mohla být právě tím nejlepším způsobem léčby zrovna pro vás. Infračervené záření zrychluje krevní oběh a umožňuje mu tak přepravit mnohem větší množství výživných látek nezbytných k regeneraci a samoléčení kůže. Rovněž způsobuje mírné pročištění kůže.