Péče o srdce a podpora léčby vysokého tlaku

Víte, že můžete zlepšit fyzickou kondici, přestože sedíte a relaxujete? Naši přátelé si budou myslet, že jste začali cvičit.

Péče o srdce za pomoci infračervené terapie

Ve studiích publikovaných v renomovaných kardiologických časopisech „Circulation“ a „Journal of Cardiology“ se uvádí, že lékaři ze světoznámé kliniky Mayo prokázali na pacientech s nejhoršími případy městnavého srdečního selhání, že infrasauna je pro tyto pacienty nejen bezpečná, ale má i terapeutické účinky. Studie proběhla u pacientů v nejrozvinutějším stádiu choroby, kteří byli maximálně medikováni a neschopni přejít místnost bez zkráceného dechu, neschopni snést teplou koupel, o to méně pak finskou saunu.

Během infračervené terapie žádný z pacientů netrpěl dyspneou (dušností), bolestí na hrudi, nebo arytmií (nepravidelným srdečním rytmem), ani si nestěžovali na přílišné horko. Navíc nebyly zaznamenány žádné nepříznivé vedlejší účinky, což se nikdy nepodaří při operacích či medikamentózní léčbě. Diastolický tlak se snížil, ale systolický tlak byl nezměněn. To znamená, že nedošlo k hypertenzi a srdeční námaha se zmírnila. Navíc systolický (tepový) objem a ejekční frakce se zvýšily, což znamená, že srdce pracovalo efektivněji a s menší námahou.Ptáte se, jak je to možné?

Důležitý

Infračervená energie proniká hluboko do našeho těla – až 4 cm. V nejlepších kabinách je vyzařování této energie optimalizováno tak, že naše tělo absorbuje až 93 % této energie, která dosáhne povrchu těla.Toto hluboké pronikání tepla způsobuje zahřívání hluboko ve svalech a orgánech těla. Tělo bude na tento podnět reagovat zvýšením tepové frekvence. Zvýšená srdeční frekvence má posilující efekt, který zlepšuje fyzickou kondici.   Lékařské výzkumy prokazují, že používání infrasauny způsobuje efekt ”posilování” srdce. Tělo se snaží snížit svoji teplotu zvýšením frekvence srdečních stahů. Pokud ani to nepostačuje ke snížení tělesné teploty, uchýlí se k dalšímu způsobu – začneme se potit.Každý gram potu spálí 0,586 kcal. Přitom není nijak výjimečné pro průměrného člověka vypotit až půl litru potu během jednoho sezení. 

Pouhým sezením v a relaxováním při poslechu své oblíbené hudby v infrasauně spalujete 300 kcal. To je ekvivalent uběhnutí 4 – 5 km! Kdokoli zvyklý na teplo infra sauny dokáže snadno spálit 600 – 800 kcal bez jediného negativního dopadu! Napadlo vás někdy, že cesta ke zlepšení vašeho kardiovaskulárního systému může být tak jednoduchá? Můžete zlepšovat fyzickou kondici sezením a relaxováním. Čím více relaxujete, tím více se vaše fyzická kondice zlepšuje. To je obzvlášť skvělé pro lidi zdravotně postižené, kteří mají zájem o posilování zdraví svého srdce. Pokud však nejste naprosto zdraví, vždy používání infrasauny konzultujte se svým ošetřujícím lékařem!