Jaké dřevo používáme pro výrobu saun a infrasaun

Sauny a infrasauny se vyrábí z cedrového dřeva nebo kanadského jedlovce (hemlock).

 

Hemlock

je odolné dřevo z kanadského jedlovce. Toto dřevo vyniká jeho bezsukovostí a téměř nulovou smolnatostí. Jeho světlehnědý až růžový tón vytváří jedinečný a charakteristický obraz. Charakteristické jsou také tzv. minerální zárůsty, které vytvářejí nahodilé tenké proužky, zvýrazňující strukturu dřeva. Je ideální pro lidi s alergiemi na dřevo, neboť nevydává žádnou vůni a neobsahuje pryskyřici.

 

Hemlock dřevo Cedrové dřevo

 

Cedr

Luxusní materiál s výraznou kresbou a barevností. Oblíben je díky velkému množství esenciálního oleje, který obsahuje a díky němuž je velmi aromatický. Cedrové dřevo lze označit za podpůrné a posilující jak fyzický, tak psychický stav člověka. Má extrémní trvanlivost danou způsobem růstu a již zmíněným obsahem přírodních olejů. Velmi dobře odolává vlhkosti. Jeho barva je od tmavě hnědé až po světlo máslovou a nemá žádné suky. Jeho výhodou jsou také výborné tepelně izolační vlastnosti. Jedná se o ideální dřevo pro stavbu sauny.

 

Skandinávský smrk

Klasický materiál pro stavbu sauny, který je vzhledově hodně přírodní - světlý s malými suky. Na rozdíl od smrku tuzemského díky chladným klimatickým podmínkám déle roste, má vyšší hustotu a zarostlejší suky.

 

Lesy

Abachi

Dřevo světlé barvy. Používá se pro sníženou tepelnou vodivost, tudíž při styku s lidskou pokožkou nepálí. Abachi používáme při stavbě sauny na povrchy, které jsou v přímém styku s pokožkou, tj. na lavice, opěrky, výplně, podhlavníky, kryty kamen a podlahový rošt.