Karbon, světlo nebo keramika ?

V současnosti nabízíme infrasauny se třemi typy infračervených topidel – karbonové, světelné a keramické.


SVĚTELNÁ KERAMICKÁ TOPIDLA

se také označují jako RED LIGHT a jsou tvořena trubicemi z křemičitého skla. Tento typ topidel, kromě intenzivního sálavého tepla, také vyřazuje světlo, které má terapeutické účinky. Díky nové technologii je dosaženo požadované teploty nejrychleji ze všech tří typů topidel. Standardní životnost těchto topidel je přibližně 8000 h.

Svetelne keramicke topidlo.png

KERAMICKÁ TOPIDLA

jsou energeticky účinné a vysoce pevné. Keramické trubice vyzařují infračervené záření 40μm, které lidské tělo snadno absorbuje. Infrasauny vybaveny keramickými zářiči mají větší a rychlejší výhřevnost. Infrasauna je tak vyhřátá a připravena k saunování během několika málo minut. Jejich pořizovací náklady jsou nižší a životnost je přibližně 8000 h.

Keramické topidlo

Karbonová topidla

jsou tvořena velmi tenkými karbonovými pásy. Zahřívají se o něco pomaleji, ale distribuce infračervených paprsků je mnohem rovnoměrnější a efektivnější. Podíl infračervených vln v dlouhodobém spektru je vyšší než u keramických topidel, takže dokážou snáze a hlouběji proniknout do tkání, čímž se terapeutický efekt o něco zvyšuje. Životnost topidel je přibližně 12000 h.

Karbonové topidlo